Krásné ženy světa, kterým muži padali k nohám

17. října 2010 v 14:27 | AudreyLove |  Články o Audrey
Jejich jméno můžete říct kdekoli a každý hned ví. Ne vždy však šlo jejich soukromé štěstí s tím profesním...

Kvůli svému, půvabu, někdy bohužel uměle vytvořenému, a nutné dávce cílevědomosti se zařadily mezi ikony. Dosud je obdivuje takřka celý svět. Jejich životní osudy ovšem nebyly tak andělské a nevinné jako jejich okouzlující tváře na filmových plakátech či uměleckých fotografiích…

* Brigitte Bardot
Slávě obětovala vlastní život


Už v patnácti předváděla modely pro maminčin obchod, chodila do baletu, a když si podala přihlášku na konzervatoř, nabídla jí rodinná přítelkyně pózování pro magazín Jardin des Modes. Otec, který s tím zásadně nesouhlasil, zapříčinil, že se pod udiveně líbeznou tváří s nevinným pohledem na titulu uvedeného časopisu objevila zkratka BB. Naivní studentka pařížské konzervatoře se zamilovala do příležitostného asistenta režie Rogera Vadima. Byl o šest let mladší, a když jí slíbil, že z ní udělá hvězdu první velikosti, bylo rozhodnuto.

|| www.lovehouse.blog.cz" alt="[°BoniTa_Nymfa°] || www.lovehouse.blog.cz"]


Naivitou poblouzněná dívenka přestala chodit do školy, nesložila ani maturitu a cele se poddala své první "osudové" lásce. Právě kvůli němu si sáhla na život, aby vlastnímu otci sebevraždou demonstrovala, že Roger není žádný hochštapler. V osmnácti si Vadima vzala. Po zanedbatelných a dávno zapomenutých roličkách přišel na řadu film …a Bůh stvořil ženu.

Ze zakřiknuté brunetky se stal plavovlasý vamp s výrazně nalíčenýma očima a postavou erotické bohyně. Ženy záviděly, muži šíleli a manželství s Rogerem skončilo. Do krásky se při natáčení tohoto filmu zamiloval plachý herec Jean-Louis Trintignant, s nímž prožila velmi vášnivou romanci. Byla dnem i nocí pronásledovaná senzacechtivými novináři, ať už ve své rozlehlé letní rezidenci v Saint-Tropez, nebo v rodné Francii, kterou zajímal sebemenší detail z jejího soukromí. A na tom ztroskotal sňatek s Trintignantem, který začal mít mediálního rozruchu plné zuby.

Se zpěvákem Sachou Distelem ukončila poměr, když se potkala s o dva roky mladším Jacquesem Charrierem, za něhož se v roce 1959 provdala. No a v první den roku 1960 se z tohoto manželství narodil syn Nicholas. "Nikdy nedospěla, myslela jen na sebe a našemu synovi strašně ublížila," řekl po letech na adresu své bývalé ženy Jacques, jemuž po rozvodu Brigitte dobrovolně vložila do péče jejich syna.

Nicholas hodně dlouho trpěl tím, že má krkavčí matku. Možná trpí ještě dnes, kdy žije s dcerou norského diplomata a svými dvěma dcerami v Oslu. Třetí manžel BB byl dědic automobilky Opel, milionářský playboy Gunter Sachse. BB se ocitla ve zlaté kleci. Filmování pro ni ztratilo význam, protože si začala uvědomovat, že její kariérní urputnost jí vzala nejlepší léta života, a rozhodla se s ním skoncovat. Stejně jako se svým třetím manželstvím. Začala se věnovat boji za práva zvířat, prodělala operaci rakoviny prsu a svůj současný "podzim" života tráví s ultrapravicovým politikem Bernandem d'Ormalem.   

* Marilyn Monroe
Čtvrtou svatbu už nestihla!


Na začátku kariéry zdaleka nevypadala tak, jak ji zná celý svět. Za její "sexy" vizáž může filmová společnost Twenty Century Fox. Na doporučení vizážistů jí byl chirurgicky upraven nos a vystouplost lícních kostí. Pochopitelně nesmíme zapomenout na obarvení Marilyniných původně hnědých vlasů na blond. Nebyla až tak hloupá, jak se traduje, protože o tom, se kterým mužem bude sdílet - byť jen na jednu noc - lože, nerozhodovalo její srdce, ale rozum!

Věděla moc dobře, kdo je důležitý pro posílení její kariéry. Byla celkem třikrát vdaná, bezdětná, propadala čím dál víc depresím, které si léčila po svém: prášky na spaní či antidepresiva v kombinaci s alkoholem. Psychiatra navštívila, až když jí bylo opravdu nejhůř. Specialista jí odpověděl: "Milá paní Monroe, jste nejkrásnější herečka Spojených států. Za muže máte jednoho z nejchytřejších mužů Ameriky a tohle všechno byste chtěla zadarmo? To přece nejde!"

Kromě svých zákonitých manželů prošla její náručí pěkná řádka mužů včetně bratrů Kennedyových. Na otázky médií týkající se intimních vztahů odpovídala: "Pánové většinou čekají, že při milování se mnou budou zvonit zvony, ale moje anatomie se vůbec neliší od anatomie jiných žen!"

Dramatik Arthur Miller se s rozvodem nedokázal smířit a nakonec se mu podařilo Marilyn přesvědčit, aby opět vstoupila do téže řeky. MM kývla na jeho netradiční nabídku, aby si svatbu zopakovali. K čemuž ale už nikdy nedošlo, protože tři dny před termínem byla svou služebnou nalezena mrtvá v ložnici svého losangeleského domu. Její pohřeb zařizoval  první manžel Joe DiMagiio! Ten, který jí své ANO řekl osmnáct dnů po jejích šestnáctinách, čímž ji nadobro vyvázal ze spárů jednoho z losangeleských sirotčinců, kde prožila celé dětství a dospívání.   

* Marlene Dietrich
Maria Magdalene s nejkrásnějšíma nohama


Od dětství se věnovala hře na housle, ale její přání stát se uznávanou virtuoskou se jí nepodařilo dotáhnout do zdárného konce. V době, kdy studovala hru na housle ve Výmaru, prodělala zánět šlach a s kariérou profesionální koncertní umělkyně byl konec.

Přihlásila se tedy do herecké školy Maxe Reinhardta. Zvrat přišel se hrou Dvě kravaty Georga Kaisera. "Tam jsem představovala Američanku a měla jsem říct jen tuhle větu: No tak, povečeřte se mnou! - a právě tohle se mi stalo osudným. Když jsem si asi podesáté opakovala tuto repliku, uviděl mě Josef von Sternberg. Od té chvíle měl v hlavě jen jedinou myšlenku - odvést mě od divadla a udělat ze mě filmovou herečku," nechala se slyšet Marlene krátce po premiéře. A to i přesto, že byla už nějaký ten pátek provdaná za filmového režiséra Rudolfa Siebera.

Ovšem ani sama Marlene po celý svůj život nevěděla, proč se vlastně vdávala, když na prvním místě měla "usazenou" vlastní kariéru a co možná největší úspěch. A ten začal pro herečku s nejkrásnějšíma nohama (ostatně jejich detailem začíná film Pokušení) Sternbergovou pomocnou rukou, když jí svěřil roli Loly v Modrém andělovi. Krom toho, že si za honorář v tomto filmu koupila svůj vůbec první luxusní norkový kožich, stala se idolem spousty žen a objektem intimního zájmu tisíců mužů.

Pro americký showbyznys se stala velmi kontroverzní postavou. Šokovala netradičním stylem oblečení - nošením kalhot a typicky pánského stylu, a pak svými intimními vztahy nejen s muži, ale i s ženami. Mezi jejími "vyvolenými" byli John Kennedy, Frank Sinatra, Ernest Hemingway, Edith Piaf, Greta Garbo, světoznámý sochař Giacometti nebo například Remarque. Její chování se příčilo společenským mravům, ale právě proto ji lidé milovali.

Po válce pokračovala v úspěšné kariéře především kabaretními vystoupeními, protože zbožňovala zpívání. Po několika pádech při svých koncertech, kdy poslední skončil komplikovanou zlomeninou nohy, však skončila s živým vystupováním a odstěhovala se do Paříže. Zbytek života prožila v osamění a "pouze" s vlastními vzpomínkami na svou slávu a výbušně pobuřující soukromý život.

* Sophia Loren
Ošklivé káčátko z Kampánie


Letos je to přesně čtyřicet let, co se začala v Itálii pěstovat speciálně vyšlechtěná odrůda rudé růže pojmenovaná podle Sophie Loren. Vlastním jménem Sophia Scicolone dostala tento dárek, když dovršila svá Kristova léta.

Narodila se jako nemanželské dítě Romildě Villani v jedné zapadlé vesničce blízko Neapole. Matka chudé dívky, sama neúspěšná herečka, vkládala veškeré své nenaplněné profesní cíle na bedra své dcery. Přihlašovala ji do soutěží krásy, díky čemuž se Sophia stala v roce 1949 v neapolském klání o nejkrásnější dívku Princeznou moře.

Od šestnácti statovala v římských filmových ateliérech Cinecittà a ve volných chvílích pózovala pro fotoromány. První hlavní roli, dceru majitele lodi, na níž se plaví expedice zkoumající podmořský svět, vytvořila v Africe pod mořem, a v závěrečných titulcích už stálo: Sophia Loren, na kterou ji překřtil producent uvedeného snímku.

V září dvaapadesátého roku si nenechala ujít příležitost soutěžit o titul Miss Řím a díky této soutěži se seznámila s producentem Carlem Pontim, svým pozdějším manželem. Po sedmi letech už byla Sophia v Itálii hvězdou první velikosti a chyběl jen krůček k mezinárodnímu uznání. Ten jí dopomohl udělat režisér Vittorio de Sica hlavní rolí ve filmu Horalka.

Celá šedesátá a sedmdesátá léta byla pracovně nejplodnějším a nejslavnějším obdobím. Když ji na vlastní oči před pár lety na předávání Oscarů viděl Tom Hanks, vyhrkl: "Paní Loren, jste ta nejkrásnější žena, jakou jsem v životě viděl!" Na její kráse má velký podíl i její duševní pohoda, nejdůležitější je pro její život rodina.

* Audrey Hepburn
Ta, která snídala u Tiffanyho


Její mimořádné kouzlo každého nutilo představovat si, že chodí po plátcích růží a neposlouchá nic jiného než Mozarta. Vyrůstala v Holandsku, kde prožila válku i okupaci, podvýživu a nemoci doprovázené strachem a bolestí, které z její duše už nikdy nevymizely. Po osvobození se přestěhovala s rodinou do Londýna a o svém životě měla coby dospívající dívka jasnou představu: "Bude ze mě baletka!"

Bohužel příliš vyrostla. Tak se rozhodla uplatnit v divadle a ve filmu. "Mým hnacím motorem byla moje permanentní nespokojenost. Hodně dlouho a často jsem se utvrzovala v tom, že jsem ošklivá, příliš vysoká a příšerně plochá," svěřila se už coby uznávaná filmová hvězda médiím.

Když ji William Wyler obsadil po boku Gregoryho Pecka do Prázdnin v Římě, vyvolala při premiéře takovou senzaci, že hned za svůj filmový debut získala Oscara. Šla z filmu do filmu, diváci i režiséři ji milovali, její neokázalé modely od Givenchyho a hladký účes napodobovaly ženy po celém světě.

Při natáčení snímku Vojna a mír se do ní okamžitě zamiloval o dvanáct let starší herec Mel Ferrer, záhy se vzali a v roce 1960 se jim narodil syn Sean. Audreyin první muž byl už předtím dvakrát ženatý a mimo Seana měl ještě další čtyři děti. Ferrer se nedokázal smířit s tím, že je jeho žena slavnější a uznávanější než on sám a jeho milostné avantýry už Andrey nehodlala dál snášet. Po čtrnáctiletém manželství se rozvedli. "Nepotřebuji postel, abych prokázala svou ženskost! Mohu předvést stejnou přitažlivost i zcela oblečená, když zrovna trhám jablka, nebo stojím v dešti. A Andreo? Dokážete si představit, jaké to je, když vám na hlavu spadne kus cihly? Stalo se to zčistajasna," popsala začátek svého nového vztahu Audrey.

Oním šťastlivcem byl o devět let mladší italský psychiatr Andreo Dotti. Ovšem i ten trávil noci v luxusních klubech, užíval si, jak jen to šlo, a nehodlal na svém stylu života nic měnit. Opravdové lásky se dočkala až u holandského producenta Roberta Wolderse. Herečka onemocněla zhoubnou formou rakoviny a do poslední chvíle byla silnější, než si kdokoliv myslel. Byla smířená s tím, že její odchod z tohoto světa se každým dnem blíží, ale byla šťastná, že je obklopena těmi, které nejvíce milovala. Naposledy se mohla jejich lásky "dotknout" 20. ledna 1993.

* Catherine Deneuve
Stále nedostupná první dáma


Přestože jí koncem šedesátých let muselo značně stoupnout sebevědomí, když ji americký magazín Look vyhlásil za nejkrásnější ženu planety, stále tvrdila, že herectví nebylo tím, po čem v životě toužila. V patnácti si se svými spolužačkami zahrála ve filmu Gymnazistky, ale brala to jen jako vhodně vyplněný čas, kdy nemusela sedět v gymnaziální lavici. "Nechci se věnovat filmu ani kariéře herečky. Ne že by se mi to nelíbilo, ale nikdy jsem o něčem podobném nepřemýšlela. Po maturitě se chci stát módní návrhářkou."

Ovšem seznámila se s režisérem Rogerem Vadimem a tento od Catherine o patnáct let starší "obdivovatel" žen z ní chtěl udělat celosvětovou hvězdu. Obsadil ji do filmu Neřest a ctnost a tento snímek vlastně rozhodl, že se mladá plavovláska vydala na nelehkou profesionální hereckou cestu. V devatenácti s Vadimem otěhotněla a v červnu 1963 se jí narodil syn.

I přes značné mládí byla ale natolik rozumná, že si Rogera nikdy nevzala a dítě vychovávala sama. To, že ji začal Roger vyhrožovat, že ji nebude obsazovat do svých filmů, jí nikterak nedělalo těžkou hlavu, protože osud tomu chtěl, aby se setkala s režisérem Jacquesem Demmym. Ve filmu Slečinky z Rochefortu, kde si Catherine zahrála se svojí starší sestrou Françoise dvojčata. A i když byla právě Françoise považována za nejtalentovanější herečku své generace, premiéry se už bohužel nedočkala. Koncem června v roce 1967 uhořela ve svém voze u Nice.

Pro její sestru to byla další krutá rodinná ztráta. V té době už ale bylo o Catherinině profesní dráze rozhodnuto, spolupracovala s těmi nejlepšími režiséry, ovšem v soukromí se žádná "hra na štěstí" nekonala. V Itálii se v době její největší slávy rozvody nepovolovaly, takže jediné, co vzešlo z jejího bezhlavého zamilování se do kolegy Marcella Mastroianniho bylo Catherinino druhé dítě, dcerka Chiara. Marcello jí sice sliboval, že se rozvede, ale po třech letech slibů herečka sama tento vztah ukončila.

Dnes žije sama. Čas od času navrhuje šperky či obuv, od doby natáčení Krásky dne se výlučně obléká v salonech proslulého Yvese Saint-Laurenta, dokonce i účes, který pro Catherine vymyslela kadeřnice Maria Carity, dotváří s malými obměnami dodnes její tvář. 

* Claudia Cardinal
Po špagetách to nejlepší, co Itálie dala světu!


Osud byl k této rodačce z Tunisu milosrdný už při porodu. Měla pupeční šňůru čtyřikrát omotanou kolem krku, téměř černý obličej a málem se udusila. To se událo v dubnu 1938 v hlavním městě Tuniska a nikdo netušil, že spatřila světlo světa herečka a celosvětová ikona, o níž Richard Burton za pár let prohlásí: "Claudia je to nejlepší, co Itálie dala světu od vynálezu špaget!"

Opravdové terno udělala v okamžiku, kdy zvítězila v soutěži o nejkrásnější Italku v Tunisu. Bylo jí devatenáct, první cenou byl zájezd na filmový festival v Benátkách. Producenta Franka Cristaldiho na první pohled uhranula a později si ji vzal i s jejím synem Patrickem, kterého přivedla na svět už ve svých dvaceti letech. "Syna jsem měla s o třináct let mladším despotickým mužem. Náš vztah trval rok a Patricka jsem počala po jedné hádce, kdy mě znásilnil."

Dítě bylo pro její kariéru přítěží, proto dlouho předstírala, že je Patrickovou starší sestrou. Z Claudie se stala nejen žádaná herečka, ale i žena! "Delon se marně sázel s Viscontim, že mě svede, Mastroianni mě zapřísahal ve dne v noci. Snažili se i Marlon Brando, Jean-Paul Belmondo…"

Manželství s Cristaldim vydrželo jedenáct let, do okamžiku hereččina seznámení se s režisérem Pasqualem Squitierim. Ve čtyřiceti se jí narodila dcera Claudia a držitelka Zlatého lva i Zlatého medvěda si konečně mohla vychutnávat mateřství se vším všudy. Dnes jsou Pasquale s Claudií "jen" dobří přátelé, podzim svého života si žije každý odděleně… 

* Gina Lolobrigida
Osmdesátiletá Mona Lisa


I ona prošla několik soutěží krásy a pod původním jménem Luigina Mercuri se stala před šedesáti lety první vicemiss Říma a v roce 1947 třetí nejkrásnější dívkou Itálie.

Celý život jí leželi muži u nohou a ona si mezi nimi vždycky tak ráda vybírala. "Zatímco u některých rolí jsem si nebyla úplně jistá sama sebou, co se mužů týká, tak u nich byla moje jistota tisíciprocentní! Ráda jsem si vybírala a spoustu z nich jsem tahala za nos, ale nikdy jsem žádnému neublížila," svěřila se dnes už pyšná babička, která se odmítá začlenit do "skupinky nerudných starých dam".

"Odehrála jsem si svoje, zažila opojnou chuť slávy i jistého vlivu, ale od teď si už budu jen a jen užívat. Snad mám na to plné právo," nechala se slyšet v roce 1972, kdy oficiálně skončila s filmovou kariérou a začala se plně soustředit na svou největší zálibu, pro kterou má dle svých slov největší talent, výtvarnému umění.

Gina se vdávala pouze jednou, a to v roce 1947 za jugoslávského lékaře Milka Skofiče, byli spolu dvaadvacet let. "Celý život jsem měla slabost pro mladší muže," přiznala, když se před dvěma lety začala média zajímat o muže, kterého Gina představila na monackém bále. A šokovala, protože oním ohnivým krasavcem byl o třicet čtyři let mladší španělský podnikatel Javier Rigau, s nímž herečka žila na hromádce v té době již dvacet let!

"Javier v sobě nezapře žhavou krev, dovede to pořádně rozpálit a navíc, což se u mužů často nevidí, má smysl pro humor." To, že tyto dva považovali dlouhou dobu za matku se synem, krásku nikdy netrápilo. A už vůbec si nedělá těžkou hlavu, jak na ni budou druzí pohlížet letos v prosinci, kdy se hodlá za svého o dost mladšího přítele v New Yorku provdat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama