Prosinec 2010

Fotoalbum 0.04 Audrey Hepburn

30. prosince 2010 v 17:37 | AudreyLove |  Fotoalbum
Tak opět přispívám 20 krásnýma fotkama Audrey. Je to směsice fotek. Můžete tu vidět i fotky z filmů, jako třeba Sabrina, Prázdniny v Římě...doufám, že se budou líbit.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Film: Šaráda/Charade (1963)

30. prosince 2010 v 17:28 | AudreyLove |  Film a Divadlo

Komedie / Mysteriózní / Romantický / Krimi
USA, 1963, 113 min

Režie:
Stanley Donen
Hrají: Cary Grant, Audrey Hepburn, Walter Matthau, James Coburn, George Kennedy, Jacques Marin, Stanley Donen

Regina (Hepburn) se vrací do Paříže z lyžovačky ve Švýcarsku. Čeká jí ovšem nemilé překvapení. Její manžel je nezvěstný a spolu s ním i všechny peníze, které měli. Do toho se o ní začnou zajímat agenti CIA a další podivíni, kterým jde všem jen o jedinou věc. Dozvědět se, kde jsou peníze. Manžel je totiž za války zpronevěřil. Napětí, žánrové schválnosti, product placement a další komponenty tento film učinili nesmrtelným. Především muzikálový režisér Donen napíná diváky od začátku do konce. Audrey Hepburnové v roztomilém kožíšku a špercích za několik desítek tisíc dolarů jde totiž permanentně o život.Film: Dětská hodinka/The Children's Hour (1961)

30. prosince 2010 v 17:22 | AudreyLove |  Film a Divadlo
Drama
USA, 1961, 107 min

Režie:
William Wyler
Hrají: Audrey Hepburn, Shirley MacLaine, James Garner, Miriam Hopkins, Fay Bainter, Veronica Cartwright
Karen a Martha jsou přítelkyně již od střední školy a společně vedou dívčí internát. Jako pomstu za přísný trest však jedna dívka roznese lež, která dokáže zničit vše, co společně budovaly. Lež, která odkryje nejen sílu společenských předsudků, ale také pravdu o jejich vlastním vztahu. Film je adaptací stejnojmenné hry Lillian Hellmanové, založené částečně na skutečných událostech v jedné skotské škole r. 1800. Je Wylerovým remakem jeho vlastního snímku THESE THREE (VRAŽEDNÁ LEŽ) z r. 1936, který má však odlišný konec a téma homosexuality v něm, z důvodů společenské korektnosti, ustoupilo spíše klasickému milostnému trojúhelníku.


Zajímavosti o filmu v "celém článku"

Fotoalbum 0.03 Audrey Hepburn

10. prosince 2010 v 23:43 | AudreyLove |  Fotoalbum


Fotoalbum 0.02 Audrey Hepburn

10. prosince 2010 v 23:16 | AudreyLove |  Fotoalbum
Tak jsem zase hledala a našla pár fotografíí Audrey.


Bags

10. prosince 2010 v 23:16 | AudreyLove |  Výrobky s Audrey

Citáty vyřčené o Audrey či Audrey samotnou

7. prosince 2010 v 22:09 | AudreyLove |  Jiné
"Měla jsem příšerné problémy s tím, jak jsem vypadala. Měla jsem dojem, že jsem ošklivá, a bála jsem se, že si mě nikdy nikdo nevezme." Audrey Hepburnová

"Zblázním se z toho! Vím, že mám nejkrásnější prsa ze všech, a oni teď najednou zírají na děvče, které nemá vůbec žádná." Aud Johanssenová

Audrey Hebpurn představovala kombinaci šarmu, prudkosti, nevinnosti a přitažlivosti

7. prosince 2010 v 22:09 | AudreyLove |  Život Audrey
Audrey Hepburn byla módní a filmovou ikonou 20. století. Ve filmu Snídaně u Tiffanyho vrátila slávu "malým černým šatům". Každý z nás si ji jistě pamatuje také z filmu My fair lady nebo Prázdniny v Římě.
Narodila se jako dcera holandské baronky a britského bankéře v Bruselu, ačkoli se v dětství často stěhovala mezi Anglií, Belgií a Holandskem kvůli zaměstnání jejího otce. Když jí bylo pět, poslali ji rodiče do školy v Anglii, o rok později otec opustil rodinu. Tyto události byly zásadní pro budoucí vývoj osobnosti křehké herečky.

Elegantní a tajemná Audrey Hepburn vás uchvátí

7. prosince 2010 v 22:08 | AudreyLove |  Život Audrey
Svým pohledem plaché laně dostala diváky už ve svém prvním filmu. Její hvězda se rychle vyhoupla do nebes mezi stálice a symbolizovala vzor mnoha žen, které chtěly napodobit její styl. Nevinnými kukadly uhranula úplně všechny. Hvězda filmů Sabrina, Vojna a mír, Prázdniny v Římě či Snídaně u Tiffanyho okouzlila celý svět, který ji za to miloval. Prožila zajímavý a hektický život, věnovala se charitě a angažovala se i pro UNICEF.
Vlastním jménem Edda Kathleen Hepburn van Heemsta trpěla za války podvýživou, což se podepsalo na její postavě. Často, aby zahnala hlad, zůstala v posteli a bez přestávky četla. V dospělosti ji možná kvůli problémům z dětství nebo baletu sužovala mentální anorexie, které paradoxně vděčí za to, že se stala prototypem krásy. V době, kdy byla móda plných tvarů a oplácaných žen, se se svou drobnou a téměř dětskou postavou stala symbolem přitažlivosti, šarmu a ideálu. Její vzhled evokoval nevinnost a potřebu ochraňovat. To způsobilo, že ostatní ženy chtěly být jako ona. Drasticky hubly, oblékaly se stejně, zjišťovaly jaký má herečka právě účes, a které šperky nosí. V čem byla Audrey jednou viděna ve společnosti, bleskurychle vymizelo z pultů butiků.


Ceny a nominace

4. prosince 2010 v 23:29 | AudreyLove |  Ocenění
PRÁZDNINY V ŘÍMĚ

Cena Americké filmové akademie Oscar: Nejlepší herečka
BAFTA vítězka: Nejlepší herečka
Zlatý glóbus : Nejlepší dramatická herečka


SABRINA

Nominace na Oscara: Nejlepší herečka
BAFTA nominace: Nejlepší herečka

Film: Snídaně u Tiffanyho/Breakfast at Tiffany's (1961)

4. prosince 2010 v 23:18 | AudreyLove |  Film a Divadlo
Breakfast at Tiffany's
Komedie / Drama / Romantický
USA, 1961, 115 min

Režie: Blake Edwards
Hudba: Henry Mancini
Hrají: Audrey Hepburn, George Peppard, Patricia Neal, Martin Balsam, John McGiver, Mickey Rooney, Buddy Ebsen

Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary.
Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí...
Film natočil známý hollywoodský tvůrce Blake Edwards, ten vše vsadil na skvěle napsaný a vystavěný scénář, talentované herectví a neodolatelně křehký zjev Audrey Hepburnové (Prázdniny v Římě, My Fair Lady). Snímek získal v roce 1961 dva Oscary, za píseň Moon River (hudba Henry Mancini, text Johnny Mercer) a hudbu (Henry Mancini).


Zajímavosti k filmu v "celém článku"

Film: Co se nepromíjí (1960)

4. prosince 2010 v 23:08 | AudreyLove
Dlší název: Nezničitelní, Nesmiřitelní

Western / Drama
USA, 1960, 125 min
Režie: John Huston

Hrají: Burt Lancaster, Audrey Hepburn, Audie Murphy, John Saxon, Charles Bickford, Lillian Gish, Joseph Wiseman

Je to divoký kraj, teprve nedávno skončily boje s indiány a jsou ještě v živé paměti. Vedle sebe tu žijí rodiny Zacharyových a Rowlinsových, které by vřelé sousedské vztahy chtěly přeměnit v příbuzenské. Ale tehdy začne kraj objíždět záhadný stařec opásaný šavlí, který prohlašuje, že Rachel Zacharyová (Audrey Hepburnová) je indiánka. Dokonce sami Kiowové přijíždějí k Zacharyům a žádají Ráchelina staršího bratra Bena (Burt Lancaster), který je hlavou rodiny, aby jim dívku vydal. Ben odmítá. Avšak to, co se zdálo být jen zlou fámou, a o čem neměli ponětí ani Ráchel ani její bratři, o čem věděla pouze jejich matka, se ukáže být skutečností. Zacharyovi se s tím musí vyrovnat. Zároveň ale musí čelit hněvu a opovržení sousedů a nájezdu Kiowů, kteří jsou odhodláni Rachel získat.|| www.lovehouse.blog.cz" alt="[°BoniTa_Nymfa°] || www.lovehouse.blog.cz"]

Film: Příběh jeptišky/ The Nun's Story (1959)

4. prosince 2010 v 22:08 | AudreyLove |  Film a Divadlo
Drama
USA, 1959, 149 min

Režie:
Fred Zinnemann
Hudba: Franz Waxman
Hrají: Audrey Hepburn, Peter Finch, Edith Evans, Peggy Ashcroft, Dean Jagger, Mildred Dunnock, Beatrice Straight, Patricia Collinge, Ruth White, Barbara O'Neil, Colleen Dewhurst, Lionel Jeffries, Niall MacGinnis
Obětovala se Bohu, aby nalezla sama sebe. Film podle skutečného životního příběhu belgické řádové sestry Luke.

Mladá Gabrielle (Audrey Hepburn) pochází z prominentní belgické rodiny van der Mal, její otec je vyhlášeným chirurgem po celé Evropě. Nábožensky silně založená dívka vstupuje na prahu dospělosti do kláštera, kde je od počátku podrobována těžké zkoušce vlastních morálních zásad. Náročné povinnosti novicky a dlouhé sebeodpírání z ní postupně činí charakterní osobnost. Gabrielle vyniká nad svými vrstevnicemi ve studiu medicíny, a tak se zdá být její budoucnost na misii v Belgickém Kongu, obecně považovaná za nejvyšší poctu řádové sestry, jako jistá věc. Přísné a k lidské bytosti jako jednotlivci někdy bezohledné povinnosti církevní však nutí Gabriellu postupovat proti své vůli.

Film: Zelené království (1957)

4. prosince 2010 v 21:50 | AudreyLove |  Film a Divadlo
Originální název: Green Mansions
Drama / Romantický
USA, 1959, 100 min


Režie: Mel Ferrer
Hrají: Audrey Hepburn, Anthony Perkins, Lee J. Cobb, Sessue Hayakawa, Henry Silva, Nehemiah Persoff, Michael Pate

Zajímavosti:
Audrey Hepburn odmítla kvůli roli Rimy v Zeleném království hlavní roli ve filmu Deník Anny Frankové (1959).
Nějaký čas se jako představitelka Rimy zamýšlela italská herečka Pier Angeli.