Audrey Hebpurn představovala kombinaci šarmu, prudkosti, nevinnosti a přitažlivosti

7. prosince 2010 v 22:09 | AudreyLove |  Život Audrey
Audrey Hepburn byla módní a filmovou ikonou 20. století. Ve filmu Snídaně u Tiffanyho vrátila slávu "malým černým šatům". Každý z nás si ji jistě pamatuje také z filmu My fair lady nebo Prázdniny v Římě.
Narodila se jako dcera holandské baronky a britského bankéře v Bruselu, ačkoli se v dětství často stěhovala mezi Anglií, Belgií a Holandskem kvůli zaměstnání jejího otce. Když jí bylo pět, poslali ji rodiče do školy v Anglii, o rok později otec opustil rodinu. Tyto události byly zásadní pro budoucí vývoj osobnosti křehké herečky.


Co o ní řekli slavní

"Audrey Hepburnová? Ta vypadala jako nanuk na špejli," říká návrhář, který si přeje zůstat anonymní. Konec konců, kdo by se odvážil veřejně kritizovat jednu z nejmilovanějších módních a filmových ikon 20. století? Marie Quant ji nazývala "nejstylovější ženou, která vždy žila". Hubert de Givenchy říkal, že byla "dar shora". Gregory Peck ji nazýval jedinečnou, Steven Spielberg ji považoval za anděla. Přestože zemřela v roce 1993, ve věku 64 let, a její poslední film byl natočen v roce 1967, nikdy nás nebude nudit dívat se na ni.

Minulý rok byl film snídaně u Tiffanyho - potvrdil její reputaci jako bohyně módy - ve Velké Británii po 40ti letech znovu pouštěn při příležitosti rubínového výročí. Tento rok má Proud Gallery (galerie fotografického umění v Londýně) odhalit svou rozsáhlou expozici fotografií Audrey Hebpurm od Boba Willoughbyho. Sbírka obsahuje 180 fotografií, které zahrnují celou její filmovou kariéru a navíc dosud nespatřené snímky jejich prvního natáčení z roku1953, kdy ještě nebyla známá.


 Po uvedení filmu Snídaně u Tiffanyho se objevily nevyhnutelné narážky, že "malé černé šaty jsou zpět", doprovázené autoritativní představou Audrey Hepburn v snídani u Tiffanyho s jejím natupírovaným účesem a bílými rukavičkami, kde vypadala tak elegantně, jak si to jen lze představit. Není podstatné v jakém desetiletí jsme nebo jaké trendy jsou právě teď moderní, protože styl Audrey Hepburnové může být úhledný, chladný i lesklý.Nestylovější žena

Není lepší ukázky jejího stylu než Hepburn kráčející ven ve své první scéně "Jak ukrást milion." Má bílý oblek, bílé sluneční brýle a bílé boty - vše v nápadném kontrastu k jejímu červenému sportovnímu autu. Poté následuje sdělení jak ušít letní bílou košili a lá "elegantní Audrey" - jako to bylo v jejím prvním filmu, Roman Holiday - svázanou jen tak u pasu. A že příliš vysoké podpatky nejsou právě v módě, za to lodičky z filmu "Funny Face" - černé a špičaté - budou bezpochyby příštím trendem.

Ptáte se, proč byla Audrey Hepburn na vrcholu své slávy tak oblíbená u lidí? Na rozdíl od svých vrstevníků - Marilyn Monroe, Kim Novak (příliš ledový) a Grace Kelly (příliš rezervovaný) - byla Hepburn všeobecně přístupná. Její největší zbraní a důvodem, proč byla tak obdivovaná v oblékání, byl Hubert de Givenchy - návrhář, se kterým spolupracovala na kostýmech pro téměř všechny své filmy.Audrey Hebpurn je jedna z nejtypičtějších tváří 20. století. Představovala kombinaci šarmu, prudkosti, nevinnosti a přitažlivosti, určovala módu a eleganci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama