Srpen 2011

Konečně aspoň něco

28. srpna 2011 v 23:18 | AudreyLove |  Blog and Me
Právě teď jsem si mohla teprve pořádě oddechnout. Když jsem založila (už před nějakou dobou) tento blog, věděla jsem, že na ni nebude skoro žádný čas, ale zamrzelo mě, že o Audry vlastně prakticky žádné české stránky nejsou, a tak jsem si řekla, že se o jednu pokusím. A konečě jsem po několika návštěvách a přidávání článků dospěla aspoň k nějakému výsledku- Mám tu seznam všech filmů, které Audrey kdy natočila!!! Víte, jakou mi to dalo práci?! Už jsem myslela, že to nikdy nedodělám a teď se konečně můžu věnovat těm závabnějším věcem (i když neslibuju, že budu mít více času- tento rok jdu do maturitního ročníku, takže to bude spíše horší než lepší) Každopádně slibuji, že se budu snažit sem ěco přidávat, aby to tu za něco stálo Mrkající

S pozdravem Katherine
(pozn. možná mě znáte jako Nessie- no nechci vám v tom dělat bordel Rozpačitý)

Film: Navždy/Always (1989)

28. srpna 2011 v 22:58 | AudreyLove |  Film a Divadlo

Fantasy / Romantický / Drama
USA, 1989, 106 min

Režie: Steven Spielberg
Hudba: John Williams
Hrají: Richard Dreyfuss, Holly Hunter, Brad Johnson, John Goodman, Audrey Hepburn, Roberts Blossom, Keith David, Marg Helgenberger, Dale Dye, David Jackson, David Kitay


Obsah filmu v celém článku

Film: Láska mezi zloději/Love Among Thieves (1987)

28. srpna 2011 v 22:52 | AudreyLove |  Film a Divadlo
Dobrodružný / Romantický
USA, 1987, 100 min, TV Film

Režie: Roger Young
Hudba: Arthur B. Rubinstein
Hrají: Audrey Hepburn, Robert Wagner, Patrick Bauchau, Jerry Orbach, Brion James, Samantha Eggar, Christopher Neame


Film: A všichni se smáli/They All Laughed (1981)

28. srpna 2011 v 22:48 | AudreyLove |  Film a Divadlo

Komedie
USA, 1981, 115 min

Režie: Peter Bogdanovich
Hrají: Audrey Hepburn, Ben Gazzara, John Ritter, Dorothy Stratten, Colleen Camp, Elizabeth Peña, Alex McArthur, Tzi Ma, Brian Smrz, John Murray, Peter Bogdanovich

Ostřílený soukromý detektiv John Russo (Ben Gazzara) se specializuje na sledování nevěrných bohatých paniček, většinou v době delší nepřítomnosti podezřívavých manželů. Jeho nová klientka, manželka milionáře, je křehká a nepřístupná Angela (Audrey Hepburn), matka malého chlapce. Detektiv je ovšem při rutinní práci stále více přitahován magickým šarmem této krásné tmavovlásky, která je navíc zcela odlišná od obou jeho milenek.

Zajímavosti:
Film je věnovám herečce Dorothy Stratten (Dolores), která byla zavražděna býv. manželem krátce po dokončení filmu. Ve filmu zazní mj. písně Franka Sinatry, Johnnyho Cashe a Louise Armstronga.
Postavu Joseho hraje syn Audrey Hepburn Sean Ferrer.

Film: Pokrevní příbuzní/Bloodline (1979)

28. srpna 2011 v 22:45 | AudreyLove |  Film a Divadlo
Mysteriózní
USA / Západní Německo, 1979, 116 min

Režie: Terence Young
Hudba: Ennio Morricone
Hrají: Audrey Hepburn, Ben Gazzara, James Mason, Irene Papas, Maurice Ronet, Michelle Phillips, Romy Schneider, Omar Sharif, Beatrice Straight, Gert Fröbe, Marcel Bozzuffi, Wulf Kessler, Ivan Desny, Ursula Buchfellner, Gabriele Ferzetti

Po nevyjasněné smrti svého otce zdědí Elizabeth Roffe (Audrey Hepburn) farmaceutickou firmu. Chce oddaně pokračovat v otcových šlépějích, pročež zakáže svým příbuzným prodej jakýchkoli částí podniku - životu nebezpečné rozhodnutí... Zajímavý thriller od "bondrežiséra" Terence Younga.Film: Robin a Mariana/Robin and Marian (1976)

28. srpna 2011 v 22:41 | AudreyLove |  Film a Divadlo
Dobrodružný / Drama / Romantický
USA, 1976, 106 min

Režie:Richard Lester
Hudba:John Barry
Hrají: Sean Connery, Audrey Hepburn, Robert Shaw, Richard Harris, Nicol Williamson, Denholm Elliott, Ronnie Barker, Ian Holm, Esmond Knight, Veronica Quilligan, John Barrett, Kenneth Cranham, Victoria AbrilFilm: Čekej do tmy/Wait Until Dark (1967)

28. srpna 2011 v 22:26 | AudreyLove |  Film a Divadlo
Drama / Thriller / Krimi
USA, 1967, 108 min

Režie:Terence Young
Hudba:Henry Mancini
Hrají:Audrey Hepburn, Alan Arkin, Richard Crenna, Efrem Zimbalist Jr., Jack Weston, Samantha Jones, Robby Benson

Ztlumte světla, zkontrolujte řetěz na dveřích a připravte se na mrazivý thriller. Na scénu vstupují dvě postavy. Susy, která nedávno přišla o zrak a stále se učí jak s tímto handicapem žít, a psychopatický vrah Roat. Roat chce získat heroinem nacpanou panenku, o které si myslí, že ji Susy má. Jediné oč jde Susy, je přežít.

Audrey Hepburn za roli Susy získala svou pátou nominaci na Oscara. Role Roata, zosobněného zla, se skvěle ujal Alan Arkin, jeho zločinné spojence si zahráli Jack Weston a Richard Crenna.
(oficiální text distributora)

Film: Dva na cestě/Two for the Road (1967)

28. srpna 2011 v 22:20 | AudreyLove |  Film a Divadlo

Drama / Komedie / Romantický / Road movie
Velká Británie, 1967, 111 min

Režie:Stanley Donen
Hudba:Henry Mancini
Hrají:Audrey Hepburn, Albert Finney, Eleanor Bron, William Daniels, Claude Dauphin, Nadia Gray, Georges Descrières, Jacqueline Bisset, Yves Barsacq, Patricia Viterbo, Olga Georges-Picot

Joanna byla na turné s dívčím sborem, Mark byl architekt, který psal diplomku o italské architektuře. Poprvé se potkali ve Francii a bylo to láska jako hrom. Netrvalo dlouho a byla svatba. Nyní, o dvanáct let později, je jejich manželství v troskách a oni, opět na cestě po Francii, se snaží zachránit, co se dá. Příběh, který v četných a několika souběžně běžících retrospektivách mapuje jejich cestu manželstvím od prvotní zamilovanosti, přes námluvy, nevěru a rodičovství až po krizi, způsobené prostým faktem, že jejich vzájemná láska se vytratila.
(oficiální text distributora)

další info v celém článku

Film: Jak ukrást Venuši/How to Steal a Million (1966)

28. srpna 2011 v 22:14 | AudreyLove |  Film a Divadlo
Komedie / Krimi / Romantický
USA, 1966, 123 min

Režie:William Wyler
Hudba:John Williams
Hrají:Audrey Hepburn, Peter O'Toole, Eli Wallach, Hugh Griffith, Charles Boyer,
Fernand Gravey, Marcel Dalio, Jacques Marin

Jedna z nezapomenutelnych komedií šedesátých let, příběh o vyznamném padělateli obrazů, jeho krásné dceři a zloději, ktery není tím, čím se zdá, a kde se všechno točí kolem sošky Celliniho Venuše. Padělatelem a to geniálním, je elegantní Pařížan Charles Bonnet, nabízející často uměleckym galeriím vzácná umělecká díla, jeho dcerou půvabná Nicole, pokoušející se zabránit otcovu zneuctění a zlodějem sympaticky Simon Dermott, ve skutečnosti detektiv, specialista na zločiny z uměleckého světa. Všechno začíná v okamžiku, kdy se Bonnet nechá přemluvit k zapůjčení a vystavení Celliniho Venuše. Jenže před podpisem pojistky má být dílo odborně prozkoumáno. To by však znamenalo odhalení pravdy, neboť i Venuše je padělkem. Nicole se rozhodne, že sošku z muzea uloupí dřív, než k tomu dojde. O pomoc požádá Simona, kterého přistihla v otcově sídle a považuje jej za zloděje. Ve skutečnosti je Simon detektivem, specialistou na zločiny ve světě umění.
(oficiální text distributora)

další info v celém článku

Film: My Fair Lady (1964)

28. srpna 2011 v 22:08 | AudreyLove |  Film a Divadlo
Komedie / Drama / Muzikál / Romantický
USA, 1964, 170 min

Režie:George Cukor
Hudba:André Previn
Hrají:Audrey Hepburn, Rex Harrison, Stanley Holloway, Wilfrid Hyde-White,
Gladys Cooper, Jeremy Brett, Theodore Bikel, Bill Shirley, Alan Napier

Když se poněkud samolibému, hodně sarkastickému a zapřísáhle staromládeneckému profesoru lingvistiky Henrymu Higginsovi (Rex Harrison) připlete do cesty poněkud nevycválaná a prostořeká a hodně umolousaná květinářka Líza Doolittleová (Audrey Hepburnová) s příšerným cockney nářečím londýnských spodních vrstev, ani jeden z nich netuší, jaké bude mít toto letmé setkání dvou lidí z naprosto odlišných světů pro jejich život důsledky. Nicméně Líza je tu, v jeho domě, a výsledkem její žádosti o poskytnutí jazykového vzdělání za účelem získání vysněného místa prodavačky v květinářství je velmi odvážná sázka mezi Higginsem a dalším fonetických nadšencem plukovníkem Pickeringem o to, jestli je možné během vražedně krátkého časového období 6 měsíců vytrénovat Lízu tak, že bude moci být uvedena na velvyslanecký ples, prestižní událost té největší smetánky, aniž by kdokoliv odhalil její původ. Rošáda mezilidských vztahů začíná a po daném časovém limitu a tvrdém Higginsově výcviku Líza skutečně mluví, vypadá a chová se jako vévodkyně, nicméně triumfální slavnostní večer ještě neznamená konec příběhu. Transformovaná Líza se ani teď nedočká Higginsovy pochvaly nebo uznání a navíc netuší, co bude dál, co si počně se svou novou podobou a kam vlastně patří. A jaký dopad má její nové já na okolí, to staré i nové? Co její otec - bezstarostný popelář Alfie, plukovník Pickering, nebo zamilovaný mladík se šlechtickou krví Freddie Eynsford-Hill a hlavně co profesor Higgins - ten především bude potřebovat pořádnou ránu, aby konečně prohlédl, a vylezl ze své ulity ješitnosti.
(oficiální text distributora)

Další info v celém článku

Film: Paříž, když to hoří/Paris when it sizzles (1964)

28. srpna 2011 v 22:02 | AudreyLove |  Film a Divadlo
Komedie / Romantický
USA, 1964, 110 min

Jiný název: Paříž v letním parnu
Režie: Richard Quine
Hrají: William Holden, Audrey Hepburn, Raymond Bussières, Noel Coward, Fred Astaire, Tony Curtis, Mel Ferrer, Marlene Dietrich, Frank Sinatra

Hollywoodskému producentovi Alexanderu Meyerheimovi (Noel Coward) rychle dochází trpělivost. Jeho scénárista Richard Benson (William Holden) už přes 19 týdnů pracuje na novém filmu, a stále není s to ho dokončit. Benson si ve skutečnosti užívá života v luxusním pronajatém pařížském apartmánu, flámuje, nezřízeně popíjí, navštěvuje kasina, ale ze scénáře zatím nenapsal ani čárku. Za dva dny je ovšem termín odevzdání a producent Meyerheim si scénář ve městě pod Eiffelovou věží vyzvedne osobně! Richard si proto najme písařku, půvabnou Miss Simpson (Audrey Hepburn), a hodlá jí scénář nadiktovat z hlavy. Je ostatně už zvyklý takhle pracovat vždy, když jde opravdu do tuhého. Tentokrát ho však napadají jen samé nesmysly a vymezený čas se zatím neúprosně krátí. Tady už pomůže jen jediné - nechat pracovat svou fantazii a celou filmovou zápletku si ve dvou prožít na vlastní kůži.
(oficiální text distributora)

další info v celém článku